Зальцбурґ. Фортеця Хоензальцбур

Фортеця Хоензальцбург, побудована в 1077 році князем-архієпископом Гебхарт і розширена до величезних розмірів князем-архієпископом Леонхард фон Койчев (1495-1519), є самим великим і повністю збереженим кріпаком комплексом в Центральній Європі.

zalzburg-1

Особливо варті уваги середньовічні Княжі палати і Фортечний музей. З 1892 року в фортецю Хоензальцбург можна зручно піднятися на фунікулері, розташованому на ул.Фестунгсгассе.

Корені цього старовинного будівельної споруди, якому понад 900 років, ведуть у часи боротьби за інвеституру між папою римським та королем за право присвоєння сану єпископа. Вірний папі римському князь-архієпископ Гебхарт фон Зальцбург наказав звести (в 1077 році) на території своєї держави оборонні фортеці Хоензальцбург, Хоенверфен і Фризах. Розширення цього фортечного комплексу, закладеного князем-архієпископом Гебхарт, було спочатку завершено за правління князя-архієпископа Конрада I. (1160-1147).

zalzburg-2

У 15 і 16 століттях, у смутний час так званої Угорської війни і селянських повстань, в які була втягнута земля Зальцбург, князі-архієпископи знаходили свій захист за стінами фортеці Хоензальцбург. У ці ж роки були побудовані головний будинок фортеці, арсенал і склад для продовольства. Князь-архієпископ Леонхард фон Койчев (1495 – 1519) розширив фортецю і надав їй сьогоднішній вид. Внутрішні замкові приміщення також були оформлені з великою розкішшю: чудові готичні різьблені вироби і орнаментальний живопис прикрашають Золотий зал і Золоту палату. 58 написів і “бурякових гербів” нагадують про Леонхард фон Койчев. Тому й символом фортеці є лев, який тримає “буряк” у своїх лапах. Одним з останніх значних перетворень і доповнень до фортеці Хоензальцбург було спорудження потужного “Куенского” бастіону, названого на честь князя-архієпископа Куена-Белаз.

zalzburg-4

Протягом довгої історії фортеці Хоензальцбург жодному з обложників не вдалося її підкорити.
Виконуючи багато років роль оборонної споруди і часом служачи резиденцією князів-архієпископам, фортеця Хоензальцбург також використовувалася як казарма і в’язниця. П’ять останніх років життя до своєї смерті в 1617 році тут нудився в ув’язненні за наказом свого племінника і наступника Маркуса Сіттікуса князь-архієпископ Вольф Дітріх.

В даний час фортеця Хоензальцбург відкрита для відвідування цілий рік, і художники з усього світу зустрічаються на проведених тут курсах Міжнародної Літньої академії.