Австрія. Місто-фортеця Дюрнштайн

На березі Дунаю розташований Дюрнштайн – невелике, доглянутий містечко, з вимощеними каменем, вузькими вуличками. Фортеця Дюрнштайн, від якої до сьогодні залишилися одні руїни, була зведена в 1130-1140 рр. на високій скелі. Вона відігравала важливу роль у випадку нападу на місто. Про сам Дюрнштайн є згадки в документах 1347р.

Duersnsteinby-1

Назва фортеці в перекладі означає “фортеця на сухому грунті”. Але невідомо, чи прославилося б невелике містечко на Дунаї, якщо б у фортеці не утримували протягом року англійського короля Річарда Львине Серце? Повертаючись після третього хрестового походу через Австрію, Річард зупинився в мисливському будиночку у Відні. Про це дізнався герцог Леопольд V, будиночок був оточений і гордий король Англії погодився здатися особисто герцогові. Йому віддав Річард свій меч. Леопольд V наказав відправити Річарда в ув’язнення в Дюрнштайн. Тільки в листопаді 1193 р, коли герцог Леопольд V Австрійський отримав всі гроші (1500000 марок сріблом), Річард Левине Серце був звільнений. На початку 1194 він повернувся до Лондона, де й відбулася повторна коронація Річарда на англійський престол. На виручені гроші герцог побудував фортеці в Еннс і Гайнбург, а також у Вінер Нойштадте. В ув’язненні Річард поводився мужньо, завжди був веселий, ніколи не падав духом, чим заслужив симпатію охорони. Він складав вірші про полон і зраду друзів. Адже саме французький король (брат Річарда) таємно домовлявся з герцогом про продовження ув’язнення і пропонував за це великі суми грошей.

Мальовнича долина Вахау, в якій розташований Дюрнштайн, відома своїми виноградниками і чудесним вином. У самому місті є музей вина, проходять збори виноробів і просто любителів цього напою. Кращі вина Дюрнштайн названі на честь великого заручника Richard Loewenherz і Richard Coeur de Lion.